سه‌شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶
berooz
۱۶:۲۱:۰۰
آخرین اخبار
یادداشت و گفتگو
آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
1396/06/13 رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛ آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص طرح کاهش نرخ سود بانکی گفت: آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است و از رسانه‌های می‌خواهیم مطالبات مردم در این حوزه را دنبال کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، محمد ابراهیم کریمی پیرامون کاهش نرخ سود بانکی، اظهار کرد: بانک مرکزی ادعا دارد که این اتفاق باعث فرار سرمایه نمی‌شود و مردم نگران جابجایی مسکن، کاهش رهن و افزایش اجاره‌بها نباشند و این مهم طبق گفته‌های مسئولان بانک مرکزی بررسی همه جانبه شده است. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور بیان کرد: اگر طبق گفته‌های مسئولان ذی‌ربط این طرح کاملا کارشناسی باشد و روی اجرای آن نیز کاملا پافشاری کنند و بایستند، به طور طبیعی باید پاسخگو باشند. کریمی در خصوص آینده کاهش سود سپرده بانکی، عنوان کرد: در حال حاضر این نگرانی بین مردم وجود دارد و آینده‌ای مبهم را نظاره می‌کنند و اصحاب رسانه باید این مسئله را از بانک مرکزی مطالبه کنند. وی در خصوص گسیل سرمایه آزاد شده از بانک به سمت صنعت، تصریح کرد: از جمله مشکلات واحدهای صنعتی کشور نبود و یا ضعف سرمایه در گردش است و اگر این مهم تأمین شود بخش قابل ملاحظه‌ای از رکودهای ایجاد شده، مرتفع می‌شود ولی واقعیت این است که تصمیم گرفته شده در خصوص کاهش نرخ سود بانکی این نگرانی را به وجود می‌آورد که آیا این اتفاق منجر به رهایی از رکود و چرخش چرخ صنعت می‌شود یا نه؟. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص نرخ سود توافقی بین سرمایه‌گذاران و بانک‌ها، خاطرنشان کرد: طبق شنیده‌ها برخی از بانک‌های خصوصی اقدام به توافق با برخی مشتری‌ها می‌کنند و در عمل، قانون در معاملات آن‌ها برای پرداخت سود رعایت نمی‌شود و با شنیدن این موضوع‌ها نگرانی مردم افزایش می‌یابد. کریمی ابراز کرد: مسئولان بانک مرکزی باید در عمل کارایی این قانون را نشان دهند که آیا در نظارت با متخلفین برخورد می‌کنند و آیا اصولا متخلف پیدا می‌شود یا خیر؟ و اگر این موارد به دقت رعایت و پیاده شود می‌توان به آینده طرح امید داشت در غیر آن امیدی نمی‌رود. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛
boletآینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
کد خبر: ۱۰۴۱۲۸
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
در آستانه عید سعید مبعث
معنای واقعی امی چیست؟آیا آنطور که اشتباهی مصطلح است پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله بی سواد بود؟آیا اصلا چنین چیزی با توجه به اینکه ایشان معلم انسانها بوده اند و حتی با توجه به سطح خانوادگی ایشان و بنی هاشم باور پذیر است؟

معنای امی بودن پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله از نظر شیعیان:فردی از امام محمد باقر علیه السلام پرسید که آیا مردم راست می گویند که حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله نمی نوشت و نمی خواند.حضرت فرمود که دروغ می گویند،خداوند آنها را لعنت کند،کی چنین بود؟در حالیکه خدای متعال می فرماید: ((او کسی است که در میان مردم امی پیامبری بزرگوار از خودشان برانگیخت که آیاتش را بر آنها می خواند و آنها را پاک می سازد و به آنان کتاب (قرآن) و حکمت می آموزد با اینکه پیش از این آنها در گمراهی آشکاربودند» .(انعام75)

آیا حضرت به آنها کتاب و حکمت و تعلیم می فرمود ولی نمی توانست خوب بخواند و بنویسد ؟

راوی می گوید: عرض کردم: پس چرا پیامبر امی نامیده شد؟

حضرت فرمود : امی در اینجا یعنی مکی (اهل مکه) چون این فرمایش خداوند متعال است که میفرماید «تا مردم ام القراء (مکه) و کسانی که پیرامون آن هستندرا بترسانی»(بقره205)پس ام القری همان مکه است و به همین جهت به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله امی(به معنی مکی) گفته می شود.(بحارالانوار ج 12 ص18 ،عن بصائر الدرجات)

نام:
ایمیل:
* نظر: