دوشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۶
berooz
۱۳:۲۴:۰۱
آخرین اخبار
یادداشت و گفتگو
آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
1396/06/13 رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛ آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص طرح کاهش نرخ سود بانکی گفت: آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است و از رسانه‌های می‌خواهیم مطالبات مردم در این حوزه را دنبال کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، محمد ابراهیم کریمی پیرامون کاهش نرخ سود بانکی، اظهار کرد: بانک مرکزی ادعا دارد که این اتفاق باعث فرار سرمایه نمی‌شود و مردم نگران جابجایی مسکن، کاهش رهن و افزایش اجاره‌بها نباشند و این مهم طبق گفته‌های مسئولان بانک مرکزی بررسی همه جانبه شده است. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور بیان کرد: اگر طبق گفته‌های مسئولان ذی‌ربط این طرح کاملا کارشناسی باشد و روی اجرای آن نیز کاملا پافشاری کنند و بایستند، به طور طبیعی باید پاسخگو باشند. کریمی در خصوص آینده کاهش سود سپرده بانکی، عنوان کرد: در حال حاضر این نگرانی بین مردم وجود دارد و آینده‌ای مبهم را نظاره می‌کنند و اصحاب رسانه باید این مسئله را از بانک مرکزی مطالبه کنند. وی در خصوص گسیل سرمایه آزاد شده از بانک به سمت صنعت، تصریح کرد: از جمله مشکلات واحدهای صنعتی کشور نبود و یا ضعف سرمایه در گردش است و اگر این مهم تأمین شود بخش قابل ملاحظه‌ای از رکودهای ایجاد شده، مرتفع می‌شود ولی واقعیت این است که تصمیم گرفته شده در خصوص کاهش نرخ سود بانکی این نگرانی را به وجود می‌آورد که آیا این اتفاق منجر به رهایی از رکود و چرخش چرخ صنعت می‌شود یا نه؟. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص نرخ سود توافقی بین سرمایه‌گذاران و بانک‌ها، خاطرنشان کرد: طبق شنیده‌ها برخی از بانک‌های خصوصی اقدام به توافق با برخی مشتری‌ها می‌کنند و در عمل، قانون در معاملات آن‌ها برای پرداخت سود رعایت نمی‌شود و با شنیدن این موضوع‌ها نگرانی مردم افزایش می‌یابد. کریمی ابراز کرد: مسئولان بانک مرکزی باید در عمل کارایی این قانون را نشان دهند که آیا در نظارت با متخلفین برخورد می‌کنند و آیا اصولا متخلف پیدا می‌شود یا خیر؟ و اگر این موارد به دقت رعایت و پیاده شود می‌توان به آینده طرح امید داشت در غیر آن امیدی نمی‌رود. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛
boletآینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
کد خبر: ۱۰۶۸۵۷
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۹
سپاه فجر استان فارس با دعوت از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس اعلام کرد: یوم‌الله قدس محور وحدت جهان اسلام و نمایش اتحاد و یکپارچگی امت اسلامی ‌در موضوع فلسطین و حمایت از آرمان قدس شریف‌ است.


روز قدس - امام خمینی

به گزارش «بیکافارس» از به نقل از روابط عمومی سپاه فجر استان فارس در بخشی از بیانیه سپاه فجر فارس که به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس صادر شده، آمده است: سپاه و بسیج با تأسی به وصایای جاودان حضرت امام (ره) و منویات هدایت بخش مقام معظم رهبری، به عهدی که با امام عزیز و شهیدان همیشه جاودان انقلاب بسته، پایدار است و با بصیرت‌مندی و آمادگی همه جانبه و قاطعیت تمام به دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی در تمامی عرصه‌ها به ویژه آرمان مقدس فلسطین خواهند پرداخت.

در ابتدای این بیانیه آمده است: «ﻭَ ﻧُﺮِﯾﺪُ ﺃَﻥ ﻧَّﻤُﻦَّ عَلَی ﺍﻟَّﺬِﯾﻦَ ﺍﺳْﺘُﻀْﻌِﻔُﻮﺍ ﻓِﯽ ﺍﻟْﺄَﺭْﺽِ ﻭَ نَجعَلَهُم ﺃَﺋِﻤَّﺔً ﻭَ نَجعَلَهُمُ ﺍﻟْﻮَﺍﺭِﺛِﯿﻦَ‏»‏‏، اﺭﺍده ﻭ ﻣﺸﯿﺖ ﻣﺎ ﺑﺮ ﺍﯾﻦ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺮ ﻣﺴﺘﻀﻌﻔﯿﻦ ﺩﺭ ﺯﻣﯿﻦ ﻣﻨﺖ ﻧﻬﯿﻢ ﻭ ﺁن‌ها ﺭﺍ ﻣﺸﻤﻮﻝ ﻣﻮﺍﻫﺐ ﺧﻮﺩ ﻧﻤﺎﺋﯿﻢ ﻭ ﺁنها ﺭﺍ ﭘﯿﺸﻮﺍﯾﺎﻥ ﻭ ﻭﺍﺭﺛﯿﻦ ﺭﻭﻯ ﺯﻣﯿﻦ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﻫﯿﻢ. من روز قدس را روز اسلام و روز رسول اکرم (ص) می دانم. امام خمینی (ره)» 

سپاه فجر استان فارس در این بیانیه آورده است «قدس میعادگاه عروج پیامبر اعظم(ص) و اولین قبله مسلمانان جهان در سرزمین فلسطین به شمار می‌رود، اعلان روز جهانی قدس به عنوان روز همگانی ملت‌ها در مبارزه با صهیونیسم بین‌الملل میراث ماندگار و حکیمانه بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) است. روزی که همه هیمنه استکبار جهانی و صهیونیزم غاصب را به لرزه انداخته و همه مسلمین عالم را به تفکر و تامل در مساله خطیر فلسطین دعوت می‌کند».

در ادامه این بیانیه آمده است « یوم‌الله قدس محور وحدت جهان اسلام و نمایش اتحاد و یکپارچگی امت اسلامی به ویژه ملت مسلمان ایران در موضوع فلسطین و حمایت از آرمان قدس شریف به مثابه مسئله اول جهان اسلام است».

براساس آنچه در این بیانیه ذکر شده است روز قدس با تکرار و بازنمایی سالانه خود این آرمان اسلامی، انسانی، اخلاقی را همواره فراروی جامعه بشری قرار داده و هرگز به آن اجازه گم شدن در پیچ و خم هیاهوهای تصنعی و دروغین جهانی را نمی‌دهد، به گونه‌ای که پس ازگذشت سال‌ها با تبدیل شدن به آیینی جهانی و میعادگاهی فرامرزی برای اعتراض علیه ظلم، تجاوز و تعدی و نیز دفاع از مظلومین و مستضعفین، هراس و وحشت را در اردوگاه سلطه و استکبار و صهیونیسم بین‌الملل رقم زده است».

سپاه فجر استان فارس در این بیانیه گفته است امروزه شاهد آن هستیم که  جنگ و کشتار نیابتی گروه‌های تروریستی و تکفیری و وهابی سفّاک در شماری از ممالک اسلامی از جمله عراق، سوریه و لبنان و قتل‌عام مردم بی‌دفاع و مظلوم یمن، رفتارهای سفّاکانه با مردم بحرین، تشدید و تداوم کشتار و محاصره‌ مردم غزه مشاهده می‌شود، حلقه‌های به هم پیوسته‌ فتنه‌هایی است که طراحی و فرماندهی پشت صحنه‌ آن مشتی صهیونیست نژادپرست هستند که بر هرم قدرت و کانون فرمانروایی آمریکا و اروپا سلطه دارند و به خیال خام خود درصدد به فراموشی سپردن آرمان بزرگ مسلمانان یعنی سرزمین اشغال شده فلسطین و قدس شریف هستند.

براساس آنچه در این بیانیه ذکر شده است سپاه و بسیج با تأسی به وصایای جاودان حضرت امام (ره) و منویات هدایت بخش مقام معظم رهبری، به عهدی که با امام عزیز و شهیدان همیشه جاودان انقلاب بسته، پایدار است و با بصیرت‌مندی و آمادگی همه جانبه و قاطعیت تمام به دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی در تمامی عرصه‌ها به ویژه آرمان مقدس فلسطین خواهند پرداخت.

سپاه فجراستان فارس با اعلام تبعیت محض از آرمان‌های والای حضرت امام خمینی(ره) و تدابیر حکیمانه حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در مسئله فلسطین و آزادسازی قدس شریف، خشم و نفرت و انزجار خود را از جنایات استکبار جهانی به سرکردگی جرثومه‌های فساد یعنی آمریکا و اسرائیل اعلام نموده و همچنین از آحاد ملت مسلمان و روزه دار ایران بویژه مردم ولایت مدار وشهید پرور استان فارس وشهرمقدس شیراز دعوت می‌نماید در حمایت از آرمان‌های حضرت امام (قدس سره)، مواضع حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) و تداوم راه شهیدان اسلام ناب در این راهپیمایی شکوهمند شرکت کرده و اقتدار امت اسلام و ایران اسلامی را به نمایش گذارده و نقشه شوم استکبار جهانی و تروریسم تکفیری را برای به فراموشی سپردن آرمان مقدس مسلمانان یعنی آزادی تمامی سرزمین‌های اِشغالی فلسطین و نیز قدس شریف ناکام نمایند. 

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر: