دوشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۶
berooz
۱۳:۱۵:۲۳
آخرین اخبار
یادداشت و گفتگو
آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
1396/06/13 رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛ آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص طرح کاهش نرخ سود بانکی گفت: آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است و از رسانه‌های می‌خواهیم مطالبات مردم در این حوزه را دنبال کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، محمد ابراهیم کریمی پیرامون کاهش نرخ سود بانکی، اظهار کرد: بانک مرکزی ادعا دارد که این اتفاق باعث فرار سرمایه نمی‌شود و مردم نگران جابجایی مسکن، کاهش رهن و افزایش اجاره‌بها نباشند و این مهم طبق گفته‌های مسئولان بانک مرکزی بررسی همه جانبه شده است. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور بیان کرد: اگر طبق گفته‌های مسئولان ذی‌ربط این طرح کاملا کارشناسی باشد و روی اجرای آن نیز کاملا پافشاری کنند و بایستند، به طور طبیعی باید پاسخگو باشند. کریمی در خصوص آینده کاهش سود سپرده بانکی، عنوان کرد: در حال حاضر این نگرانی بین مردم وجود دارد و آینده‌ای مبهم را نظاره می‌کنند و اصحاب رسانه باید این مسئله را از بانک مرکزی مطالبه کنند. وی در خصوص گسیل سرمایه آزاد شده از بانک به سمت صنعت، تصریح کرد: از جمله مشکلات واحدهای صنعتی کشور نبود و یا ضعف سرمایه در گردش است و اگر این مهم تأمین شود بخش قابل ملاحظه‌ای از رکودهای ایجاد شده، مرتفع می‌شود ولی واقعیت این است که تصمیم گرفته شده در خصوص کاهش نرخ سود بانکی این نگرانی را به وجود می‌آورد که آیا این اتفاق منجر به رهایی از رکود و چرخش چرخ صنعت می‌شود یا نه؟. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص نرخ سود توافقی بین سرمایه‌گذاران و بانک‌ها، خاطرنشان کرد: طبق شنیده‌ها برخی از بانک‌های خصوصی اقدام به توافق با برخی مشتری‌ها می‌کنند و در عمل، قانون در معاملات آن‌ها برای پرداخت سود رعایت نمی‌شود و با شنیدن این موضوع‌ها نگرانی مردم افزایش می‌یابد. کریمی ابراز کرد: مسئولان بانک مرکزی باید در عمل کارایی این قانون را نشان دهند که آیا در نظارت با متخلفین برخورد می‌کنند و آیا اصولا متخلف پیدا می‌شود یا خیر؟ و اگر این موارد به دقت رعایت و پیاده شود می‌توان به آینده طرح امید داشت در غیر آن امیدی نمی‌رود. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛
boletآینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
کد خبر: ۱۰۶۸۶۲
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۰
مدیر کل کمیته امداد استان فارس خبر داد:
مدیر کل کمیته امداد استان فارس با اشاره اینکه هزار و 610 پاگاه در روز عید فطر در استان فارس مستقر می‌شود، گفت: 521 پایگاه از این تعداد غیرامدادی که شامل مراکز نیکوکاری، موسسات خیریه و بهزیستی است.

به گزارش بیکا فارس از شیرازه به نقل از روابط عمومی کمیته امداد فارس، محمد بذرافشان گفت: ایجاد عدالت اجتماعی و ساماندهی دریافت زکات فطره مردم در روز عید فطر یکی از مهمترین اهداف کمیته امداد به عنوان دبیر شورای زکات است که با همکاری سایر ادارت و دستگاه‌ها انجام می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان فارس به تعداد پایگاه های ثابت و سیار دریافت زکات اشاره کرد و ادامه داد: 835 پایگاه ثابت، 254 پایگاه سیار مربوط به کمیته امداد و همچنین در شهر شیراز بیش از 200 پایگاه زکات فطره را دریافت می کنند.

وی با اشاره به اینکه زکات فطره در سال گذشته 20 میلیارد ریال بوده است، گفت: اگر امسال نیمی از مردم استان فطریه خود را به کمیته امداد پرداخت کنند بیش از 140 میلیارد ریال جذب که در اولین فرصت برای امور نیازمندان هزینه می‌شود.

بذرافشان با بیان اینکه همه کمک های مردمی به کمیته امداد برای امور نیازمندان در سرفصل های مختلفی از جمله مسکن، درمان، تحصیل، معیشت، ازدواج جوانان،ایجاد اشتغال و غیرههزینه می شود، تاکید کرد: حتی ریالی از مساعدت های مردمی به خارج از کشور ارسال نمی شود.

به گفته وی علاوه بر دفاتر و پایگاه های شورای زکات استان فارس مستقر در کمیته امداد استان مردم متدین می توانند با شماره گیری کد # 5* 5* 071*8877* و شماره حساب 0101273073000 به‌نام کمیته امداد استان فارس ضمن مشخص کردن وجوه شرعی خود( عام، سادات و کفارات) مبلغ مورد نظر خود را پرداخت کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: