سه‌شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶
berooz
۱۶:۱۲:۴۴
آخرین اخبار
یادداشت و گفتگو
آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
1396/06/13 رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛ آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص طرح کاهش نرخ سود بانکی گفت: آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است و از رسانه‌های می‌خواهیم مطالبات مردم در این حوزه را دنبال کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، محمد ابراهیم کریمی پیرامون کاهش نرخ سود بانکی، اظهار کرد: بانک مرکزی ادعا دارد که این اتفاق باعث فرار سرمایه نمی‌شود و مردم نگران جابجایی مسکن، کاهش رهن و افزایش اجاره‌بها نباشند و این مهم طبق گفته‌های مسئولان بانک مرکزی بررسی همه جانبه شده است. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور بیان کرد: اگر طبق گفته‌های مسئولان ذی‌ربط این طرح کاملا کارشناسی باشد و روی اجرای آن نیز کاملا پافشاری کنند و بایستند، به طور طبیعی باید پاسخگو باشند. کریمی در خصوص آینده کاهش سود سپرده بانکی، عنوان کرد: در حال حاضر این نگرانی بین مردم وجود دارد و آینده‌ای مبهم را نظاره می‌کنند و اصحاب رسانه باید این مسئله را از بانک مرکزی مطالبه کنند. وی در خصوص گسیل سرمایه آزاد شده از بانک به سمت صنعت، تصریح کرد: از جمله مشکلات واحدهای صنعتی کشور نبود و یا ضعف سرمایه در گردش است و اگر این مهم تأمین شود بخش قابل ملاحظه‌ای از رکودهای ایجاد شده، مرتفع می‌شود ولی واقعیت این است که تصمیم گرفته شده در خصوص کاهش نرخ سود بانکی این نگرانی را به وجود می‌آورد که آیا این اتفاق منجر به رهایی از رکود و چرخش چرخ صنعت می‌شود یا نه؟. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص نرخ سود توافقی بین سرمایه‌گذاران و بانک‌ها، خاطرنشان کرد: طبق شنیده‌ها برخی از بانک‌های خصوصی اقدام به توافق با برخی مشتری‌ها می‌کنند و در عمل، قانون در معاملات آن‌ها برای پرداخت سود رعایت نمی‌شود و با شنیدن این موضوع‌ها نگرانی مردم افزایش می‌یابد. کریمی ابراز کرد: مسئولان بانک مرکزی باید در عمل کارایی این قانون را نشان دهند که آیا در نظارت با متخلفین برخورد می‌کنند و آیا اصولا متخلف پیدا می‌شود یا خیر؟ و اگر این موارد به دقت رعایت و پیاده شود می‌توان به آینده طرح امید داشت در غیر آن امیدی نمی‌رود. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛
boletآینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
کد خبر: ۱۰۷۴۶۴
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
لاریجانی در جلسه علنی مجلس تشریح کرد
مجلس به بانک مرکزی مأموریت داد تا مشکل سپرده‌گذاران در مؤسسات مالی و اعتباری را در اسرع وقت حل کند.


لاریجانی صحن

به گزارش بیکافارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 20 تیر) پارلمان در تشریح جلسه غیرعلنی مجلس گفت: در ابتدای جلسه غیرعلنی آقای پزشکیان که از طرف مجلس مأمور شده بود تا موضوع مؤسسات اعتباری را پیگیری کند، گزارشی ارائه کرد.

وی افزود: در ادامه این جلسه آقای سیف رئیس کل بانک مرکزی نیز گزارشی درباره اقدامات انجام‌شده از سوی بانک مرکزی برای حل مشکل سپرده‌گذاران ارائه کرد و نمایندگان نیز توضیحات و راهکارهایی برای حل مشکل ارائه کردند.

رئیس مجلس با بیان اینکه در مجموع نظر مجلس این بود که بانک مرکزی باید در اسرع وقت مشکل سپرده‌گذاران را به‌نحو عام حل کند، اظهار داشت: مجموع جلسه این بود که اگر بانک مرکزی نیازمند کمک بخش‌های دیگر کشور از جمله مجلس باشد ما به بانک مرکزی کمک می‌کنیم و قرار شد ظرف هفته آینده گزارشی از اقدامات ارائه دهند و یا اینکه اگر خودشان می‌توانند در دولت این مسئله را حل کنند به‌نحوی باشد که نگرانی همه کسانی که در این مؤسسات اعتباری سرمایه‌گذاری کرده‌اند رفع شود.

لاریجانی تصریح کرد: در ادامه جلسه از بانک مرکزی خواستیم که در جلسه‌ای این موضوع را مطرح کنند و پیشنهادی نیز در اینجا مطرح شد که اگر به این نحو عمل شود، می‌توانند رافع مشکل باشند و دغدغه‌های مردم را حل کنند.

وی خاطرنشان کرد: در نهایت تا هفته آینده این موضوع را در مجلس پیگیری می‌کنیم که به سرانجام برسد.
نام:
ایمیل:
* نظر: