سه‌شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶
berooz
۱۶:۱۶:۰۳
آخرین اخبار
یادداشت و گفتگو
آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
1396/06/13 رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛ آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص طرح کاهش نرخ سود بانکی گفت: آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است و از رسانه‌های می‌خواهیم مطالبات مردم در این حوزه را دنبال کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، محمد ابراهیم کریمی پیرامون کاهش نرخ سود بانکی، اظهار کرد: بانک مرکزی ادعا دارد که این اتفاق باعث فرار سرمایه نمی‌شود و مردم نگران جابجایی مسکن، کاهش رهن و افزایش اجاره‌بها نباشند و این مهم طبق گفته‌های مسئولان بانک مرکزی بررسی همه جانبه شده است. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور بیان کرد: اگر طبق گفته‌های مسئولان ذی‌ربط این طرح کاملا کارشناسی باشد و روی اجرای آن نیز کاملا پافشاری کنند و بایستند، به طور طبیعی باید پاسخگو باشند. کریمی در خصوص آینده کاهش سود سپرده بانکی، عنوان کرد: در حال حاضر این نگرانی بین مردم وجود دارد و آینده‌ای مبهم را نظاره می‌کنند و اصحاب رسانه باید این مسئله را از بانک مرکزی مطالبه کنند. وی در خصوص گسیل سرمایه آزاد شده از بانک به سمت صنعت، تصریح کرد: از جمله مشکلات واحدهای صنعتی کشور نبود و یا ضعف سرمایه در گردش است و اگر این مهم تأمین شود بخش قابل ملاحظه‌ای از رکودهای ایجاد شده، مرتفع می‌شود ولی واقعیت این است که تصمیم گرفته شده در خصوص کاهش نرخ سود بانکی این نگرانی را به وجود می‌آورد که آیا این اتفاق منجر به رهایی از رکود و چرخش چرخ صنعت می‌شود یا نه؟. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص نرخ سود توافقی بین سرمایه‌گذاران و بانک‌ها، خاطرنشان کرد: طبق شنیده‌ها برخی از بانک‌های خصوصی اقدام به توافق با برخی مشتری‌ها می‌کنند و در عمل، قانون در معاملات آن‌ها برای پرداخت سود رعایت نمی‌شود و با شنیدن این موضوع‌ها نگرانی مردم افزایش می‌یابد. کریمی ابراز کرد: مسئولان بانک مرکزی باید در عمل کارایی این قانون را نشان دهند که آیا در نظارت با متخلفین برخورد می‌کنند و آیا اصولا متخلف پیدا می‌شود یا خیر؟ و اگر این موارد به دقت رعایت و پیاده شود می‌توان به آینده طرح امید داشت در غیر آن امیدی نمی‌رود. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛
boletآینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
کد خبر: ۱۰۷۴۶۸
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
مسئول آموزش اتباع خارجی آموزش و پرورش استان فارس:
مسئول آموزش اتباع خارجی آموزش و پرورش استان فارس گفت: امسال محدودیت ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع در تمامی رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای و کار و دانش برداشته شد.

محمد گودرزی  با اشاره به برداشته شدن محدودیت ثبت‌نام در رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای برای اتباع خارجی اظهار داشت: دانش‌آموزان اتباع خارجی در استان فارس می‌توانند برای ثبت‌نام در تمامی رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای به هنرستان‌ها مراجعه کنند. 

وی گفت: در سال گذشته این امکان برای دانش‌آموزان اتباع فراهم نبود و این دانش‌آموزان برای تحصیل در رشته‌های فنی باید رشته‌های هنری را برای تحصیل انتخاب می‌کردند. 

مسئول آموزش اتباع خارجی آموزش و پرورش استان فارس درباره ثبت‌نام دیگر مقاطع تحصیلی افزود: این دانش‌آموزان می‌توانند همزمان با دانش‌آموزان ایرانی ثبت‌نام کنند و مانعی برای ثبت‌نام آنان وجود ندارد. 

گودرزی تاکید کرد: مدارس نباید هیچ‌گونه وجهی تحت عنوان وجه ثبت‌نام از این دانش‌آموزان دریافت کنند اما در زمینه مشارکت مردمی مانند دانش‌آموزان ایرانی با آنان برخورد می‌شود. 

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر: