سه‌شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶
berooz
۱۶:۱۹:۴۸
آخرین اخبار
یادداشت و گفتگو
آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
1396/06/13 رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛ آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص طرح کاهش نرخ سود بانکی گفت: آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است و از رسانه‌های می‌خواهیم مطالبات مردم در این حوزه را دنبال کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، محمد ابراهیم کریمی پیرامون کاهش نرخ سود بانکی، اظهار کرد: بانک مرکزی ادعا دارد که این اتفاق باعث فرار سرمایه نمی‌شود و مردم نگران جابجایی مسکن، کاهش رهن و افزایش اجاره‌بها نباشند و این مهم طبق گفته‌های مسئولان بانک مرکزی بررسی همه جانبه شده است. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور بیان کرد: اگر طبق گفته‌های مسئولان ذی‌ربط این طرح کاملا کارشناسی باشد و روی اجرای آن نیز کاملا پافشاری کنند و بایستند، به طور طبیعی باید پاسخگو باشند. کریمی در خصوص آینده کاهش سود سپرده بانکی، عنوان کرد: در حال حاضر این نگرانی بین مردم وجود دارد و آینده‌ای مبهم را نظاره می‌کنند و اصحاب رسانه باید این مسئله را از بانک مرکزی مطالبه کنند. وی در خصوص گسیل سرمایه آزاد شده از بانک به سمت صنعت، تصریح کرد: از جمله مشکلات واحدهای صنعتی کشور نبود و یا ضعف سرمایه در گردش است و اگر این مهم تأمین شود بخش قابل ملاحظه‌ای از رکودهای ایجاد شده، مرتفع می‌شود ولی واقعیت این است که تصمیم گرفته شده در خصوص کاهش نرخ سود بانکی این نگرانی را به وجود می‌آورد که آیا این اتفاق منجر به رهایی از رکود و چرخش چرخ صنعت می‌شود یا نه؟. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص نرخ سود توافقی بین سرمایه‌گذاران و بانک‌ها، خاطرنشان کرد: طبق شنیده‌ها برخی از بانک‌های خصوصی اقدام به توافق با برخی مشتری‌ها می‌کنند و در عمل، قانون در معاملات آن‌ها برای پرداخت سود رعایت نمی‌شود و با شنیدن این موضوع‌ها نگرانی مردم افزایش می‌یابد. کریمی ابراز کرد: مسئولان بانک مرکزی باید در عمل کارایی این قانون را نشان دهند که آیا در نظارت با متخلفین برخورد می‌کنند و آیا اصولا متخلف پیدا می‌شود یا خیر؟ و اگر این موارد به دقت رعایت و پیاده شود می‌توان به آینده طرح امید داشت در غیر آن امیدی نمی‌رود. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛
boletآینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
کد خبر: ۱۰۷۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس:
آقای عبدالکریم مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس گفت: بیشترین مطالبات تامین اجتماعی از دو کارخانه بزرگ ورشکسته استان فارس است.


به گزارش بسیج کارگری فارس عبدالکریم نباتی یکشنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته تامین اجتماعی برگزار شد با بیان اینکه اداره کل تامین اجتماعی استان فارس در حال حاضر 520 میلیارد تومان از بخش خصوصی و  دولتی طلبکار است اظهار داشت: بیشترین مطالبات مربوط به کارخانه‌های بزرگ ورشکسته استان فارس از جمله آزمایش و ITI است.

وی با اشاره به برنامه‌های هفته تامین اجتماعی از مهم‌ترین آن را دیدار با خانواده معظم شهدا، دیدار با استاندار و اعضای شواری جدید شورای اسلامی شهر شیراز، پیاده‌روی خانوادگی، حضور در نمازجمعه و ارائه گزارش به نمازگزاران، استقرار تیم مشاوره در نمازجمعه، تجلیل از کارفرمایان نمونه و بازدید از مراکز صنعتی و اهداء خون عنوان کرد.

نباتی به فعالیت‌های محوری تامین اجتماعی استان فارس از سال‌های 92 تا 96 اشاره کرد و افزود: در این مدت طرح لیست حق بیمه اینترنتی به منظور جلوگیری از اتلاف وقت کارفرمایان اجرایی شد که با اجرای آن 180 میلیون تومان در زمینه چاپ لیست بیمه صرفه‌جویی شد.

وی تصریح کرد: همچنین در این مدت طرح ابلاغ الکترونیکی احکام صادره اجرایی شد که این طرح نیز سبب صرفه‌جویی سالانه 120 میلیون تومان برای پست و ابلاغ احکام شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس بیان کرد: در راستای طرح رفع موانع تولید نیز اجرای طرح بخشودگی جرائم سبب شد 50 میلیاردتومان از جرائم 19 هزار و 500 نفر از کارفرمایان بخشیده و  در تولید و خدمات رونق حاصل شود.

نباتی از دیگر طرح‌های اجرا شده تامین اجتماعی استان فارس در چهارسال گذشته را اجرای طرح بازرسی الکترونیک، برقراری مستمری بازنشستگی زیر 10 سال با امکان خرید کسری سابقه تا 10 سال، ادامه پرداخت مستمری همسران بازمانده پس از فوت شوهر با ازدواج مجدد، پرداخت متمرکز حقوق مستمری‌بگیران و مشمولان بیمه بیکاری عنوان کرد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس گفت: همچین مدت زمان انتظار برقراری بیمه بیکاری از 21 روز متوسط کشوری به 9 روز در استان فارس کاهش یافته و امکان صدور دفترچه در تمام شعب استان فارس امکان‌پذیر شد.

نباتی همچنین با ارائه آماری از جمعیت تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در استان فارس گفت: تعداد بیمه‌شدگان اصلی در این استان 704 هزار نفر است که نسبت به چهارسال گذشته رشد 3.6 درصدی داشته است.

نام:
ایمیل:
* نظر: