سه‌شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶
berooz
۱۶:۰۸:۰۱
آخرین اخبار
یادداشت و گفتگو
آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
1396/06/13 رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛ آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص طرح کاهش نرخ سود بانکی گفت: آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است و از رسانه‌های می‌خواهیم مطالبات مردم در این حوزه را دنبال کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، محمد ابراهیم کریمی پیرامون کاهش نرخ سود بانکی، اظهار کرد: بانک مرکزی ادعا دارد که این اتفاق باعث فرار سرمایه نمی‌شود و مردم نگران جابجایی مسکن، کاهش رهن و افزایش اجاره‌بها نباشند و این مهم طبق گفته‌های مسئولان بانک مرکزی بررسی همه جانبه شده است. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور بیان کرد: اگر طبق گفته‌های مسئولان ذی‌ربط این طرح کاملا کارشناسی باشد و روی اجرای آن نیز کاملا پافشاری کنند و بایستند، به طور طبیعی باید پاسخگو باشند. کریمی در خصوص آینده کاهش سود سپرده بانکی، عنوان کرد: در حال حاضر این نگرانی بین مردم وجود دارد و آینده‌ای مبهم را نظاره می‌کنند و اصحاب رسانه باید این مسئله را از بانک مرکزی مطالبه کنند. وی در خصوص گسیل سرمایه آزاد شده از بانک به سمت صنعت، تصریح کرد: از جمله مشکلات واحدهای صنعتی کشور نبود و یا ضعف سرمایه در گردش است و اگر این مهم تأمین شود بخش قابل ملاحظه‌ای از رکودهای ایجاد شده، مرتفع می‌شود ولی واقعیت این است که تصمیم گرفته شده در خصوص کاهش نرخ سود بانکی این نگرانی را به وجود می‌آورد که آیا این اتفاق منجر به رهایی از رکود و چرخش چرخ صنعت می‌شود یا نه؟. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص نرخ سود توافقی بین سرمایه‌گذاران و بانک‌ها، خاطرنشان کرد: طبق شنیده‌ها برخی از بانک‌های خصوصی اقدام به توافق با برخی مشتری‌ها می‌کنند و در عمل، قانون در معاملات آن‌ها برای پرداخت سود رعایت نمی‌شود و با شنیدن این موضوع‌ها نگرانی مردم افزایش می‌یابد. کریمی ابراز کرد: مسئولان بانک مرکزی باید در عمل کارایی این قانون را نشان دهند که آیا در نظارت با متخلفین برخورد می‌کنند و آیا اصولا متخلف پیدا می‌شود یا خیر؟ و اگر این موارد به دقت رعایت و پیاده شود می‌توان به آینده طرح امید داشت در غیر آن امیدی نمی‌رود. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛
boletآینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
کد خبر: ۱۰۷۵۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: در سال 96 از محل اجرای طرح رونق تولید 450 هزار شغل در کشور باید ایجاد شود که از این میزان سهم فارس 22 هزار و 952 فرصت شغلی است. ایجاد بیش از 22 هزار فرصت شغلی از محل طرح رونق تولید در فارس او اظهار کرد: از 185 واحد صنعتی یاد شده، تقاضای 87 واحد در کمیته کارشناسی مورد بررسی قرار گرفته و 52 مورد آن به بانک ها معرفی شده اند.
ایجاد بیش از 22 هزار فرصت شغلی از محل طرح رونق تولید در فارس
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: در سال 96 از محل اجرای طرح رونق تولید 450 هزار شغل در کشور باید ایجاد شود که از این میزان سهم فارس 22 هزار و 952 فرصت شغلی است.
 مهندس علی همتی، در شورای هماهنگی بانک های استان فارس در شیراز افزود: این تعداد فرصت های شغلی باید، در اصناف 14 هزار و 31 نفر، در طرح های صنعتی استان چهار هزار و 378 نفر، در طرح های رونق تولید 2هزار و 377 نفر، در معادن 846 نفر و در فرش دستباف یک هزار و 320 نفر ایجاد شود.
وی، در مورد ادامه طرح رونق تولید در سال 96 و ثبت نام متقاضیان در سایت بهین یاب، گفت: تا کنون 185 واحد صنعتی این استان با مراجعه به این سایت اقدام به نام نویسی کرده اند.
او اظهار کرد: از 185 واحد صنعتی یاد شده، تقاضای 87 واحد در کمیته کارشناسی مورد بررسی قرار گرفته و 52 مورد آن به بانک ها معرفی شده اند.
وی گفت: همچنین در بحث پرداخت تسهیلات رونق تولید در فارس، تا کنون بانک های کشاورزی، صادرات، صنعت و معدن و ملی به ترتیب بیشترین میزان تسهیلات را پرداخت کرده اند.
همتی، با اشاره به اینکه سه طرح از طرح های 50 گانه اقتصاد مقاومتی در این استان است، اظهار کرد: یکی از این طرح ها کارخانه سیمان خاکستری نی ریز با سرمایه گذاری 436 میلیارد تومان، با تولید سالانه یک میلیون تن و اشتغالزایی برای 374 نفر است که با توجه به پیشرفت فیزیکی 96 درصدی، نیمه نخست امسال این طرح به بهره برداری می رسد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس افزود: همچنین طرح فولاد نی ریز نیز که 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد،
با سرمایه گذاری 345 میلیارد تومان، با تولید سالانه 800 هزار تن و ایجاد 200 فرصت شغلی، شهریورماه 96 به بهره برداری می رسد.
او اظهار کرد: طرح کربنات سدیم کاوه شهرستان فیروزآباد نیز با سرمایه گذاری 310 میلیارد تومان، با 600 هزار تن تولید سالانه و ایجاد اشتغال برای 700 نفر، با توجه به پیشرفت فیزیکی 70 درصدی آن، نیمه دوم سال 96 افتتاح خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: