سه‌شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶
berooz
۱۶:۱۹:۲۹
آخرین اخبار
یادداشت و گفتگو
آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
1396/06/13 رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛ آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص طرح کاهش نرخ سود بانکی گفت: آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است و از رسانه‌های می‌خواهیم مطالبات مردم در این حوزه را دنبال کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، محمد ابراهیم کریمی پیرامون کاهش نرخ سود بانکی، اظهار کرد: بانک مرکزی ادعا دارد که این اتفاق باعث فرار سرمایه نمی‌شود و مردم نگران جابجایی مسکن، کاهش رهن و افزایش اجاره‌بها نباشند و این مهم طبق گفته‌های مسئولان بانک مرکزی بررسی همه جانبه شده است. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور بیان کرد: اگر طبق گفته‌های مسئولان ذی‌ربط این طرح کاملا کارشناسی باشد و روی اجرای آن نیز کاملا پافشاری کنند و بایستند، به طور طبیعی باید پاسخگو باشند. کریمی در خصوص آینده کاهش سود سپرده بانکی، عنوان کرد: در حال حاضر این نگرانی بین مردم وجود دارد و آینده‌ای مبهم را نظاره می‌کنند و اصحاب رسانه باید این مسئله را از بانک مرکزی مطالبه کنند. وی در خصوص گسیل سرمایه آزاد شده از بانک به سمت صنعت، تصریح کرد: از جمله مشکلات واحدهای صنعتی کشور نبود و یا ضعف سرمایه در گردش است و اگر این مهم تأمین شود بخش قابل ملاحظه‌ای از رکودهای ایجاد شده، مرتفع می‌شود ولی واقعیت این است که تصمیم گرفته شده در خصوص کاهش نرخ سود بانکی این نگرانی را به وجود می‌آورد که آیا این اتفاق منجر به رهایی از رکود و چرخش چرخ صنعت می‌شود یا نه؟. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص نرخ سود توافقی بین سرمایه‌گذاران و بانک‌ها، خاطرنشان کرد: طبق شنیده‌ها برخی از بانک‌های خصوصی اقدام به توافق با برخی مشتری‌ها می‌کنند و در عمل، قانون در معاملات آن‌ها برای پرداخت سود رعایت نمی‌شود و با شنیدن این موضوع‌ها نگرانی مردم افزایش می‌یابد. کریمی ابراز کرد: مسئولان بانک مرکزی باید در عمل کارایی این قانون را نشان دهند که آیا در نظارت با متخلفین برخورد می‌کنند و آیا اصولا متخلف پیدا می‌شود یا خیر؟ و اگر این موارد به دقت رعایت و پیاده شود می‌توان به آینده طرح امید داشت در غیر آن امیدی نمی‌رود. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛
boletآینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
کد خبر: ۱۰۷۷۴۲
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
مدیر کل امور فنی مستمریهای سازمان تامین اجتماعی گفت: طی بخشنامه ای، نحوه احتساب اضافه کار در تعیین مستمری بازنشستگی کارکنان دستگاههای اجرایی تببین شد.


به گزارش بیکافارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی، مهندس سید محمد علی جنانی گفت: این بخشنامه، در اجرای تصویب نامه دی ماه ٩٥ هیات محترم وزیران موضوع آیین نامه اجرایی ماده ٥٩ قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران صادر شده است.
وی با اشاره به مشمولین بخشنامه نحوه محاسبه اضافه کار در تعیین مستمری بازنشستگی کارکنان دستگاههای اجرایی اظهار داشت: مشمولین این بخشنامه آن دسته از کارکنان دستگاههای اجرایی هستند که از تاریخ  ١‏‏‏‏/١‏‏‏‏/١٣٨٨ تا ٣٠‏‏‏‏/١٢‏‏‏‏/١٣٩٥ (تاریخ پایان اجرای قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه کشور) بازنشسته شده و بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری حق بیمه مربوطه از اضافه کار آنان کسر نشده است.
مهندس جنانی گفت: بر اساس تصویب نامه مذکور حق بیمه های کسر شده بابت اضافه کار در طول دوره خدمت، اثر گذار خواهد بود.
وی تصریح کرد: بر اساس ماده ٥ قانون مدیریت خدمات کشوری، تمامی وزارتخانه ها، موسسات دولتی، موسسات یا نهادهای عمومی غیر دولتی، شرکتهای دولتی و کلیه دستگاههایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است (مانند شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی، بانکها و بیمه های دولتی)، دستگاه اجرایی نامیده می شوند.
مهندس جنانی به مواردی که مشمول بخشنامه محاسبه اضافه کار برای مستمری بازنشستگی کارکنان دستگاههای اجرایی نیستند، نیز اشاره کرد و گفت: کارکنان مشمول قانون کار دستگاههای اجرایی و شرکتهایی که بعد از ١‏‏‏‏‏‏/١‏‏‏‏‏‏/١٣٨٨ در اجرای سیاستهای کلی اصل ٤٤ قانون اساسی به بخش غیر دولتی واگذار شده و در زمان بازنشستگی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری نبوده اند، مشمول این بخشنامه نیستند.
مدیرکل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی افزود: همچنین، بیمه شدگانی که مبالغ حقوق و دستمزد مبنای کسر حق بیمه آنان در تمامی ایام ٢ سال آخر پرداخت حق بیمه منتهی به بازنشستگی همراه با اضافه کار بوده و یا سقف دستمزد حق بیمه را پرداخت کرده باشند و بیمه شدگانی که با ارایه دادخواست و اخذ دادنامه از دیوان عدالت اداری به طرفیت دستگاه مربوطه و یا این سازمان و به خواسته اعمال مبلغ اضافه کار در میزان مستمری از مزایای مربوطه برخوردار شده اند.، مشمول بخشنامه محاسبه اضافه کار در تعیین مسترمی بازنشستگی کارکنان دستگاههای اجرایی نیستند.

منبع: tamin.ir
نام:
ایمیل:
* نظر: