آخرین اخبار
کد خبر: ۱۰۷۸۲۹
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: تعیین تکلیف تخریب کارخانه رب‌سازی در حریم مجموعه جهانی پاسارگاد بعد از حکم دادگاه تجدید نظر مشخص می‌شود.مسافران نوروزی در پاسارگاد


به گزارش بیکافارس، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس مصیب امیری با توجه به ابراز نگرانی اخیر دوستداران میراث فرهنگی در فضای مجازی پیرامون مسئله کارخانه رب‌سازی در حریم پاسارگاد اظهار داشت: تمامی اقدامات در مدت یک سال گذشته از طریق واحد حقوقی سازمان میراث فرهنگی کشور و استان پیگیری شده است.

 وی گفت: با توجه به پیگیری پرونده در دادگاه تجدید نظر استان فارس باید منتظر رای نهایی این دادگاه ماند و  تعیین تکلیف تخریب کارخانه رب‌سازی در حریم مجموعه جهانی پاسارگاد بعد از حکم دادگاه تجدید نظر مشخص می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس به اخبار منتشر شده پیرامون اضافه شدن سوله به این کارخانه افزود: هیچ‌گونه سوله‌ای به این مجموعه اضافه نشده است و فقط مالک اخیرا اقدام به دیوار چینی کرده بود که با حکم قضایی از آن جلوگیری شد. 

 امیری درباره شهرک صنعتی نزدیک به مجموعه جهانی پاسارگاد خاطرنشان کرد: این شهرک صنعتی خارج از حریم درجه 3 پاسارگاد است ولی مسئله طرح بازنگری حریم و عرصه میراث جهانی پاسارگاد توسط پایگاه میراث جهانی پاسارگاد و مشاوره مشاورین امر در دست بررسی است. 

انتهای پیام/ 

نام:
ایمیل:
* نظر: