سه‌شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶
berooz
۱۶:۱۴:۰۵
آخرین اخبار
یادداشت و گفتگو
آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
1396/06/13 رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛ آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص طرح کاهش نرخ سود بانکی گفت: آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است و از رسانه‌های می‌خواهیم مطالبات مردم در این حوزه را دنبال کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، محمد ابراهیم کریمی پیرامون کاهش نرخ سود بانکی، اظهار کرد: بانک مرکزی ادعا دارد که این اتفاق باعث فرار سرمایه نمی‌شود و مردم نگران جابجایی مسکن، کاهش رهن و افزایش اجاره‌بها نباشند و این مهم طبق گفته‌های مسئولان بانک مرکزی بررسی همه جانبه شده است. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور بیان کرد: اگر طبق گفته‌های مسئولان ذی‌ربط این طرح کاملا کارشناسی باشد و روی اجرای آن نیز کاملا پافشاری کنند و بایستند، به طور طبیعی باید پاسخگو باشند. کریمی در خصوص آینده کاهش سود سپرده بانکی، عنوان کرد: در حال حاضر این نگرانی بین مردم وجود دارد و آینده‌ای مبهم را نظاره می‌کنند و اصحاب رسانه باید این مسئله را از بانک مرکزی مطالبه کنند. وی در خصوص گسیل سرمایه آزاد شده از بانک به سمت صنعت، تصریح کرد: از جمله مشکلات واحدهای صنعتی کشور نبود و یا ضعف سرمایه در گردش است و اگر این مهم تأمین شود بخش قابل ملاحظه‌ای از رکودهای ایجاد شده، مرتفع می‌شود ولی واقعیت این است که تصمیم گرفته شده در خصوص کاهش نرخ سود بانکی این نگرانی را به وجود می‌آورد که آیا این اتفاق منجر به رهایی از رکود و چرخش چرخ صنعت می‌شود یا نه؟. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص نرخ سود توافقی بین سرمایه‌گذاران و بانک‌ها، خاطرنشان کرد: طبق شنیده‌ها برخی از بانک‌های خصوصی اقدام به توافق با برخی مشتری‌ها می‌کنند و در عمل، قانون در معاملات آن‌ها برای پرداخت سود رعایت نمی‌شود و با شنیدن این موضوع‌ها نگرانی مردم افزایش می‌یابد. کریمی ابراز کرد: مسئولان بانک مرکزی باید در عمل کارایی این قانون را نشان دهند که آیا در نظارت با متخلفین برخورد می‌کنند و آیا اصولا متخلف پیدا می‌شود یا خیر؟ و اگر این موارد به دقت رعایت و پیاده شود می‌توان به آینده طرح امید داشت در غیر آن امیدی نمی‌رود. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛
boletآینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
کد خبر: ۱۰۷۸۲۹
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: تعیین تکلیف تخریب کارخانه رب‌سازی در حریم مجموعه جهانی پاسارگاد بعد از حکم دادگاه تجدید نظر مشخص می‌شود.مسافران نوروزی در پاسارگاد


به گزارش بیکافارس، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس مصیب امیری با توجه به ابراز نگرانی اخیر دوستداران میراث فرهنگی در فضای مجازی پیرامون مسئله کارخانه رب‌سازی در حریم پاسارگاد اظهار داشت: تمامی اقدامات در مدت یک سال گذشته از طریق واحد حقوقی سازمان میراث فرهنگی کشور و استان پیگیری شده است.

 وی گفت: با توجه به پیگیری پرونده در دادگاه تجدید نظر استان فارس باید منتظر رای نهایی این دادگاه ماند و  تعیین تکلیف تخریب کارخانه رب‌سازی در حریم مجموعه جهانی پاسارگاد بعد از حکم دادگاه تجدید نظر مشخص می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس به اخبار منتشر شده پیرامون اضافه شدن سوله به این کارخانه افزود: هیچ‌گونه سوله‌ای به این مجموعه اضافه نشده است و فقط مالک اخیرا اقدام به دیوار چینی کرده بود که با حکم قضایی از آن جلوگیری شد. 

 امیری درباره شهرک صنعتی نزدیک به مجموعه جهانی پاسارگاد خاطرنشان کرد: این شهرک صنعتی خارج از حریم درجه 3 پاسارگاد است ولی مسئله طرح بازنگری حریم و عرصه میراث جهانی پاسارگاد توسط پایگاه میراث جهانی پاسارگاد و مشاوره مشاورین امر در دست بررسی است. 

انتهای پیام/ 

نام:
ایمیل:
* نظر: