آخرین اخبار
کد خبر: ۱۱۱۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی شیراز:
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: با هدف شناسایی و آسیب‌شناسی بازارهای هدف صادرات استان فارس نشست‌ها و همایش‌های تخصصی برگزار می‌شود.صادرات


به گزارش بیکافارس، به‌نقل از روابط‌عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز، یلدا راهدار در سمینار آموزشی آشنایی با بازار عراق اظهار داشت: با برگزاری این نشست‌های تخصصی به دنبال ارائه راه حل و راهکار مناسب برای صادرات بهتر و بیشتر به کشورهای هدف صادرکنندگان و تجار استان هستیم.

وی با بیان اینکه عراق یکی از بازارهای صادراتی بازرگانان فارس است، افزود: آسیب‌شناسی و رفع مشکلات صادرات به کشور عراق از نشست‌های تخصصی اتاق شیراز است که با استقبال خوب فعالان اقتصادی استان برگزار شده است.

راهدار اظهارداشت: در حال حاضر بازرگانان و تجار ایران برای حضور در بازار عراق با مشکلاتی از جمله وجود قوانین نامشخص، مدیریت فدرالی، تعرفه‌های متفاوت در مرزهای مختلف، عدم تردد کامیون‌های حمل بار ایرانی، افزایش قیمت تمام شده محصولات ایرانی، پیچیدگی‌ها و قواعد خاص سیستم توزیع و فروش، صادرات خام محصولات کشاورزی و عدم انطباق استانداردها با کالاهای ایرانی روبه‌رو هستند.

وی بیان کرد: رسالت اتاق‌های بازرگانی تسهیل در امور صادرات و فعالان این بخش است که برنامه‌های ما در اتاق شیراز با رویکرد تسهیل‌گری صادرات تدوین و دنبال می‌شود.

سمینار آموزشی آشنایی با بازار عراق که با حضور دبیر کل میز کشور عراق در سازمان توسعه و تجارت، رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس و فعالان بخش صادرات و بازرگانان استان فارس برگزار شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: