آخرین اخبار
کد خبر: ۱۱۱۵۶۵
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
پرداخت سهم بیمه کارفرمایی در راستای اشتغالزایی برای مددجویان بهزیستی

پرداخت سهم بیمه کارفرمایی از سوی بهزیستی برای افراد تحت پوشش این سازمان
سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی از پرداخت سهم بیمه کارفرمایی از سوی سازمان بهزیستی  در راستای اشتغال زایی برای افراد تحت پوشش این سازمان خبر داد.
به گزارش بیکافارس از  اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، شکوه میرشاهی در این خصوص گفت: سازمان بهزیستی در راستای تسهیل گری اشتغال برای جامعه هدف خود مشوق‌هایی در چهار سطح برای کارفرمایان و افراد تحت پوشش تعریف کرده است. وی افزود: کارفرمایانی که نسبت به بکارگماری جمعیت هدف این سازمان اقدام نمایند سهم بیمه کارفرمایان تا ۵ سال پرداخت خواهد شد.
سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی ادامه داد: همچنین مددجویان شاغل که به صورت خوداشتغالی با دارا بودن مجوز شغلی نسبت به بیمه خود اقدام نمایند تا سقف زمانی ۵ سال می‌توانند از اعتبارات پرداختی سهم بیمه خویش‌فرما بهره‌مند شوند.
میرشاهی اظهار داشت: در راستای حمایت از کارفرمایانی که نسبت به بکارگماری معلولان تحت پوشش اقدام نمایند می‌توانند تا ۵ سال از یارانه ارتقای کارایی بهره‌مند گردند.
وی افزود: مددجویانی که پروسه آماده سازی شغلی خود را به طور کامل طی نمایند و دارای ضامن معتبر باشند می‌توانند از تسهیلات اشتغال‌زایی از محل اعتبارات قانون بودجه سال بهره‌مند شوند.
سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: این اعتبارات تا سقف ۷۵۰ میلیون ریال برای ۵ نفر قابل پرداخت است.
میرشاهی تصریح کرد: همچنین دارندگان مجوز مستقل مشاغل خانگی هم تا سقف ۵ سال و به شرط طی فرایند آماده سازی شغلی می‌توانند از محل این اعتبارات استفاده کنند.
سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی افزود: در سال ۹۶ رقم تعهدات بهزیستی کشور در خصوص تسهیل گری اشتغال ۳۷۰۷ نفر تا پایان سال اعلام شده است.
وی در پایان تصریح کرد: در سال ۹۵ در حوزه کارفرمایی مبلغ ۲۸۰۰ میلیون ریال به ۱۷ طرح ، در حوزه خود اشتغالی مبلغ ۱۸۴۷۹۵ ریال به ۱۶۳۶ طرح در حوزه بیمه سهم کارفرما و خویش فرما ۶۸۰۰ میلیون ریال به ۶۹۵ طرح و در حوزه جبران کارایی ۱۶۸۷ ریال به ۹۰ طرح پرداخت شده است

منبع: ostandari.khorasan.ir
نام:
ایمیل:
* نظر: