آخرین اخبار
کد خبر: ۱۱۵۵۴۰
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
به مناسبت دهه فجر
احمد تباداراستاندار فارس دیروز در منطقه ویژه اقتصادی شیراز سه طرح تولیدی و صنعتی را افتتاح و یک طرح جدید نیز کلنگ‌زنی کرد.

به گزارش بیکافارس با حضور اسماعیل تبادار استاندار فارس، فاز دوم تولید انواع ورق‌های کامپوزیت با 350 میلیارد ریال اعتبار و 90 نفر اشتغالزایی را افتتاح کرد که با بهره‌برداری از آن این واحد، ظرفیت تولید انواع ورق‌های کامپوزیت ظرفیت تولید سالانه دو میلیون متر مربع انواع ورق‌های کامپوزیت را دارد.

همچنین با حضور استاندار فارس خط تولید انواع نخ جراحی جذبی و غیر جذبی با ظرفیت تولید سالانه 12 میلیون عدد انواع نخ جراحی و اعتبار 44 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید که این واحد نیز زمینه اشتغال 25 نفر را فراهم می‌کند.

 تبادار همچنین خط تولید انواع سیستم های تهویه مطبوع را افتتاح کرد که این طرح با ظرفیت تولید سالانه 500 دستگاه هواساز ، دو هزار دستگاه چیلر و 500 دستگاه پکیج بامی با اعتبار 20 میلیارد ریال و اشتغالزایی 20 نفر به بهره‌برداری رسیده است.

کلنگ ساخت طرح تولید انواع عایق های برقی نیز توسط استاندار فارس نیز به زمین زده شد که برای اجرای این طرح 32 میلیارد ریال پیش‌بینی شده  است و  این طرح زمینه اشتغالزایی برای 400 نفر را فراهم می‌کند.

براساس این گزارش، استاندار فارس در مراسم افتتاح و  گلنگ‌زنی یکی از این طرح صنعتی و تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز ، اظهار داشت: تولید بر اساس تکنولوژی و دانش روز دنیا و ایجاد سهم مناسب  و پایدار در بازار فروش محصولات، دو مولفه مهم در پایداری فعالیت واحدهای تولیدی است و کارخانه پرمیوم باند که امروز افتتاح شد، از این مولفه‌ها برخوردار است.

تبادار با تاکید بر اینکه اشتغالزایی و کارآفرینی در شرایط امروز جامعه جایگاه برجسته‌ایی دارد، گفت: کارخانه پرمیوم باند که در حال حاضر 200 فرصت شغلی ایجاد کرده در دو طرح توسعه سوم و چهارم نیز زمینه اشتغال 300 نفر دیگر را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به سهم 50 درصدی این کارخانه از بازار ورق کامپوزیت در کشور، افزود: به دست آوردن بازار فروش گامی مهم در روند موفقیت تولید است که درکنار بهره‌گیری از تکنولوژی و دانش روز دنیا زمینه صادرات را نیز فراهم می‌کند.

استاندار فارس با اشاره به اینکه کارخانه پرمیوم باند مولفه‌های کارآفرینی، بازاریابی مناسب، بهره گیری از تکنولوژی روز و زمینه‌های مناسب صادارات را دارد گفت: باید مشکلات و موانع موجود در این کارخانه  به دقت بررسی شده و راهکارهای کارآمد برای بر طرف کردن این مشکلات ارائه شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: