آخرین اخبار
کد خبر: ۱۱۵۵۴۷
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس :
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از بهره‌برداری از ۱۷ طرح عمرانی و صنعتی با اعتبار ۵۹۰ میلیارد ریال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش بسیج کارگری فارس به‌نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس، احد فتوحی از بهره‌برداری از 17 طرح عمرانی و صنعتی با اعتبار 590 میلیارد ریال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در دهه فجر امسال خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد 11 طرح عمرانی و 6 طرح صنعتی است که به میمنت این ایام به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی با بیان اینکه 11 طرح عمرانی که دهه فجر امسال افتتاح می‌شوند، با هدف توسعه و تکمیل زیر ساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس اجرا شده است، گفت: این طرح‌ها در بخش‌های توسعه شبکه‌های برق‌رسانی، آب‌رسانی و گازرسانی و همچنین زیرسازی و آسفالت معابر و تصفیه‌خانه فاضلاب با اعتباری افزون بر 77 میلیارد ریال عملیاتی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از مهم‌ترین طرح‌های عمرانی را بهره‌برداری از مدول دوم تصفیه‌خانه شهرک صنعتی بزرگ شیراز اعلام کرد و افزود: برای اجرای این طرح بیش از 35 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی از دیگر طرح‌های عمرانی قابل افتتاح در این ایام را احداث شبکه برق‌رسانی 20 کیلوولت شهرک صنعتی کازرون، تکمیل و احداث شبکه 20 کیلوولت داخلی شهرک صنعتی زرین دشت، اجرای شبکه داخلی 20 کیلوولت شهرک صنعتی فتح آباد مرودشت، احدات ترانس و برق‌رسانی به چاه آب آشامیدنی شهرک صنعتی استهبان، احداث و تکمیل تصفیه‌خانه شهرک لار، زیرسازی و آسفالت شهرک قیروکارزین تکمیل شبکه آب ناحیه حسن لری و پشت سنگر لار، زیرسازی و آسفالت شهرک خرمبید، حفاری و تجهیز چاه آب پاسارگاد و اجرای شبکه گازرسانی بوانات اعلام کرد.

بهره‌برداری از طرح سرمایه‌گذاری خارجی

فتوحی در ادامه با اشاره به 6 طرح صنعتی تولیدی که در ایام دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی به بهر  برداری می‌رسند نیز گفت: این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری 513 میلیارد ریالی بخش خصوصی ایجاد شده‌اند و با راه‌اندازی آنها برای 215 نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

وی از مهم‌ترین این طرح‌ها را بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مجموعه صنعتی تولید چسب و رزین‌های آلکیدی جنوب کشور با سرمایه‌گذاری افزون بر 215 میلیارد ریالی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز اعلام کرد و گفت: با بهره برداری از این طرح که مجهز به جدیدترین خطوط تولید محصولات چسب و رزین صنعتی است برای  37 نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افتتاح مرحله نخست بزرگ‌ترین واحد فراوری آبزیان جنوب کشور شامل خط تولید کنسرو را از دیگر طرح‌های صنعتی اعلام کرد که با سرمایه‌گذاری 150میلیارد ریالی و اشتغال 20 نفری در شهرک صنعتی بزرگ شیراز آماده بهره‌برداری رسمی است.

فتوحی به بهره‌برداری از نخستین واحد تولیدی در شهرک صنعتی سروستان 2 به میمنت این ایام اشاره کرد و گفت: این واحد سلولزی در زمینه تولید انواع دستمال کاغذی است که با سرمایه‌گذاری 4.5 میلیارد ریالی و اشتغال‌زایی 50 نفری افتتاح و راه‌اندازی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین از بهره‌برداری طرح سرمایه‌گذاری خارجی در شهرک صنعتی تنگ حنا نی‌ریز در ایام دهه مبارک فجرخبرداد و افزود: طرح فراوری و کنسانتره کرومیت با مشارکت 1 میلیون دلاری سرمایه‌گذار چینی و اشتغال‌زایی 35 نفری نیز آماده افتتاح است.

وی طرح‌های تولید مخازن پلی اتیلن و سردخانه و بسته‌بندی میوه جمعا با سرمایه گذاری بیش از 60 میلیارد ریال و اشتغال 73 نفر را از دیگر واحدهایی اعلام کرد که در ایام دهه مبارک فجر در شهرک صنعتی بزرگ شیراز راه‌اندازی و به بهره‌برداری می‌رسند.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: