آخرین اخبار
کد خبر: ۱۱۶۱۶۷
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
استاندار فارس گفت
استاندار فارس گفت:ظرفیت های موجود در فارس متناسب با وضعیت امروز فارس نیست. نگاه من به ظرفیت های استان متفاوت است و باید وضعیت کنونی تغییر کند و راضی به وضعیت موجود نیستم.

تبادار تصریح کرد: توجه به زیرساخت ها برای من اولویت است که در این راستا حمل و نقل جاده ای در اولویت است زیرا همچنان پرتلفات ترین در کشور هستیم که البته تنها زیر ساخت ها موجب این تلفات نیست.

وی یادآور شد: آزاد راه شیراز به اصفهان از جمله اولویت ها است که در ابتدای دولت تدبیر و امید ۱۳ درصد پیشرفت داشت اما امروز ۷۰ درصد پیشرفت دارد که امیدوارم در سال آینده شاهد افتتاح آن باشیم.

استاندار فارس تصریح کرد: در حمل و نقل هوایی وضعیت بد نیست و سومین فرودگاه کشور در شیراز است که سالن بین المللی آن نیز در حال توسعه است.

تبادار ادامه داد: حمل و نقل ریلی از دیگر زیرساخت های مهم توسعه فارس است که خط ریلی شیراز، اصفهان، تهران و مشهد در حال فعالیت است اما باید به این نکته توجه شود که خط ریلی زمانی موفق است که به بنادر و مراکز بار وصل شود.

وی افزود: ۴۸۵ کیلومتر بزرگراه در حال ساخت و ۶۱۰ کیلومتر بزرگراه اگر ایجاد شود می توان به وضعیت مناسب و مطلوب رسید.

استاندار فارس یادآور شد: بهبود فضای کسب و کار و کاهش نرخ بیکاری در بحث اقتصادی استان مد نظر بوده که خوشبختانه محقق شده است و باید توجه کرد که همه زیرساخت ها زمینه اشتغال را فراهم می کند.

ایشان در مورد بافت فرسوده در فارس گفت: مساحت کل بافت فرسوده استان فارس 4 هزار هکتار است، این مساحت حدود 8 درصد محدوده قانونی شهرهای استان را در بر می گیرد .

اسماعیل تبادار با اشاره به سیاستگذاری جدید دولت در راستای بازآفرینی پایدار پهنه های فرسوده که با هدف احداث مسکن و ایجاد فضاهای عمومی در دست اقدام است، گفت: در حال حاضر زمینی معادل 4500 متر مربع در بافت فرسوده میانی شهر شیراز واقع در محله آستانه شناسایی شده که به با دستور ریاست محترم جمهور عملیات احداث مسکن در این منطقه آغاز می شود . 

تبادار همچنین با اشاره اینکه بافت فرسوده شهر شیراز 1800 هکتار است که 360 هکتار آن را بافت تاریخی فرهنگی تشکیل می‌دهد،‌ گفت: 45 درصد بافت های فرسوده استان فارس متعلق به شهر شیراز است . 

وی گفت:  در حال حاضر در محلات تاریخی و فرسوده این شهر اقداماتی چون نوسازی- بهسازی و مرمت بافت های تاریخی در دست اقدام است .

استاندار فارس با بیان اینکه  1287 هکتار سکونتگاه غیر رسمی در سه شهر شیراز، مرودشت و کازرون شناسایی شده است، افزود:  جمعیتی بالغ بر 250 هزار نفر در این مناطق سکونت دارند. وی  همچنین از تهیه و تصویب  طرح ساماندهی سکونت گاه های غیر رسمی در استان فارس خبر داد .

او همچنین گفت: احداث واحدهای مسکونی در بافت های ناکارآمد شهری که با لطف خداوند و همت دولت تدبیر و امید آغاز شده است باعث بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از تخریب منابع تجدید ناپذیر طبیعی می شود .


نام:
ایمیل:
* نظر: